Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

3.

Fasáda pavilonu ZŠ Mníšek pod Brdy

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Fasáda pavilonu ZŠ Mníšek pod Brdy

Popis konstrukce

Dřevěná okrasná konstrukce z modřínových lamel tvoří předsazenou fasádu nového pavilonu ZŠ v Mníšku pod Brdy. Fasáda je tvořena křížícími se šikmými lamelami z lepeného lamelového modřínového dřeva kolem celého objektu. Lamely jsou tvořeny profily 80/100 mm, 80/160 mm a 80/240 mm. V úrovni atiky objektu jsou lamely propojeny s profilem 320/80 mm. Lamely jsou vždy v úrovni stropů kotveny pomocí ocelových konzol. Konzoly se postupně od nejvyššího podlaží k nejnižšímu podlaží zkracují směrem k fasádě. Na konzolách jsou provedeny revizní ochozy z pororoštů.

Ochrana dřeva před povětrnostními vlivy

Použito je modřínové lepené lamelové dřevo bez povrchové úpravy. Křížení modřínových lamel je provedeno s mezerami pro lepší odtok vody. V úrovni atiky objektu jsou lamely kryty oplechovaným profilem, taktéž z modřínového lepeného lamelového dřeva. Předpokládá se přirozené zešednutí povrchu modřínového dřeva. Ocelové konzoly, pororošty a ostatní ocelové součásti jsou žárově zinkovány.

Inovativní řešení

Na fasádě jsou použity různé profily lamel, které jsou na objektu umístěny dle světových stran pro ideální přirozené zastínění. Rozmístění jednotlivých profilů lamel je patrné z výkresové části. Pro docílení prostorového efektu jsou lamely skloněny pod úhlem k obvodovým stěnám pavilonu. Vzhledem k minimalizaci viditelných spojů působí fasáda čistě a uceleně.

Zajímavost o díle / příběh díla

Při vrtání otvorů do ŽB skeletu pavilonu pro kotvení ocelových konzol bylo použito více jak 40 ks  speciálních diamantových extra prémiových jádrových vrtacích korunek SPX-T 22/300 mm od firmy HILTI.

VÍCE NA VIDEU ZDE:

Umístění konstrukce

Mníšek pod Brdy, 252 10

Datum kolaudace

08/2019

Realizační skupina

Architekt

Grido, architektura a design, s.r.o. / Ing. arch. Peter Sticzay-Gromski

Dodavatel stavby

PKS stavby a.s.

Investor

Mníšek pod Brdy

Návrh kotvení chemickými kotvami

B2K design s.r.o.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

TESKO konstrukce s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 9

Vztah ke stavbě

Realizační společnost / Dodavatel

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. Ondřej Jirka

Telefon

+420 602 667 289

Email

tesko@teskokonstrukce.cz

Webová stránka

Logo/ Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Firma TESKO konstrukce s.r.o. byla dodavatelem dřevěné konstrukce fasády, ocelových konzolí, ocelových součástí a ocelových pororoštů, včetně tvorby dodavatelské dokumentace.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací