Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

4.

Tenisový klub

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Tenisový klub

Cílový zákazník

Stavba pro sportovní účely

Architektonický popis

Architektonické řešení stavby navazuje na stávající zástavbu obce Chomoutov (okr. Olomouc), která je tvořena jednopodlažními a dvoupodlažními objekty. Stavba respektuje tyto okolnosti a je navržena z části jako dvoupodlažní, nepodsklepený objekt. Druhé podlaží z části ustupuje a vytváří prostor pro krytou terasu. Terasa je přístupná jak z vnitřního prostoru klubovny, tak i po vnějším kovovém schodišti. Část objektu s hlavním vstupem je na pohled materiálově odlišná, to znamená, že fasáda je zde obložena betonovým obkladem imitující kámen. Zbylá část objektu má fasádu provedenou z provětrávaného dřevěného obkladu ve svislém směru. Soklová část stavby je tvořena voděodolnou omítkou. Barevná koncepce fasády je laděna do přírodních barev. Je použita kombinace odstínu hnědé a šedožluté barvy. Z jihovýchodní strany objektu je navržena dřevěná konstrukce v podobě dřevěných latí. Tvar střešních ploch je tvořen dřevěnou lomenicí. Výjimkou je vstupní část objektu, která je zastřešena plochou střechou. Jako materiál pro střešní krytinu je navržena hydroizolační fólie v neutrální šedé barvě.

Účel stavby

Tenisový klub je určen pro rekreační a profesionální hráče tenisu. Část objektu s hlavním vstupem rozděluje stavbu na dvě části. Jednu část tvoří restaurace se zázemím pro zaměstnance, kuchyně a hygienické prostory pro hosty. V druhé části se nachází zázemí pro sportovce a zaměstnance. Jsou zde šatny, hygienické prostory, místnosti určené pro masáže a relaxaci, technická místnost a prostor schodiště. Druhé nadzemní podlaží obsahuje kancelářské a hygienické prostory, sklad, klubovnu a terasu.

Technický popis

Stavba je založena na železobetonové podkladní desce ve spojení se základovými pasy pod obvodovými a přilehlými konstrukcemi. Svislou konstrukci stavby tvoří dřevěný šroubovaný Dekpanel D tl. 81 mm, který je z vnitřní strany opatřen kovovým roštem se sádrokartonovou deskou. Z vnější strany je panel opatřen tepelnou izolací v tl. 180 mm a obkladem. Typ izolace a obkladu závisí na umístění konstrukce. Skladba terasy je navržena jako pochozí plochá střecha. Podkladní konstrukci tvoří OSB desky, na které se nalepí parozábrana Topdek AL Barrier. Tepelnou izolaci tvoří desky spádové izolace Isover EPS a desky Kingspan Therma. Jako hydroizolace je navržena fólie Dekplan 77. Pochozí plocha je tvořena keramickými dlaždicemi Ariostea tl. 20 mm uložených na výškově stavitelných podložkách. Šikmou střechu (lomenici) tvoří záklop krovu OSB deskami, na které se nalepí parozábrana Topdek AL Barrier. Tepelnou izolaci tvoří desky TopDek 022 PIR. Jako hydroizolace je navržena fólie Dekplan 76. Plochou střechu tvoří záklop stropu OSB deskami, na které se nalepí parozábrana Topdek AL Barrier. Spádovou a tepelně izolační vrstvu tvoří izolace Isover EPS. Jako hydroizolace je navržena fólie Dekplan 76.

Realizační skupina

Architekt projektu

Ing. Michal Rec

Projektant

Ing. Michal Rec

Typ konstrukce

Masivní dřevěný šroubovaný panel

Zastavěná plocha

747,79 m2

Užitná plocha

926,35 m2

Počet obytných podlaží

2 podlaží

Součinitel prostupu tepla

0,18 W/m2K

Energetické zařazení budovy

C

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Ing. Michal Rec

Bydliště/Sídlo společnosti

Nasobůrky 36, 783 21 Litovel

Telefon

+420 608 355 604

Email

RecM@seznam.cz

Kontaktní osoba

Ing. Michal Rec

Logo/Fotka

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací