8.

Vale De Moses

Obecné informace o díle

Název díla

Vale De Moses

Popis stavby

Naše práce se zabývá rozšířením jóga centra Vale de Moses ležícího v údolí nedaleko portugalského města Ameira. V zadání jsme měli vymezené místo a požadavek na kabinu, ve které budou probíhat očistné masáže. Tuto kabinu zároveň musí být možno replikovat. Esencí našeho návrhu se stalo hluboké pochopení nastavení mysli návštěvníků přicházejících na toto místo. Principy postavené na těchto myšlenkách následně vkládáme do srdce našeho návrhu. Výsledkem naší práce je přímá cesta spojující stávající jóga centrum s prostorem pro jednotlivce i skupinu, který přechází do jednotlivých kabin. 

Proč pracujete se dřevem?

Harmonie, cesta do vlastního nitra a úprk od každodennosti jsou v dnešním uspěchaném světě důležité aspekty pro hledání vnitřní rovnováhy, která je vlastní podstatou bytí. Kombinace utilitární formy kabiny je zvolena pro zesílení účinků vlastní meditační praxe. Její kubická hmota se proto rozšiřuje směrem k výhledu do krajiny. Konstrukcí i pohledovým materiálem je dřevo, které napomáhá propojit meditujícího s energií vesmíru a dá vždy vzniknout něčemu novému. 

Údaje o soutěžícím

David Král
Ondřej Kurečka
Martin Kovář

Název školy

Vysoké učení technické v Brně

Název fakulty

Fakulta stavební

Studijní obor

Architektura a rozvoj sídel

Ročník studia

2

Stupeň studia

magisterský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací