40.

Hotel a veřejné koupaliště Dolina

Obecné informace o díle

Název díla

Hotel a veřejné koupaliště Dolina

Popis stavby

Objekt se nachází pod hradem Kokořín a skládá se z hotelu a veřejného koupaliště. Hotel sestává z dvou věží s pokoji a propojovacího krčku s restaurací s otevřeným prostorem. Nabídku hotelu tvoří dva bary, salonky a wellness část se saunou. Kapacita je 26 pokojů. Veřejné koupaliště sestává ze zázemí se sprchami a bufetem obklopeného lehátkovými křídly, která prostor uzavírají. Součástí je i upravené parkoviště pro turisty. Nosná konstrukce hotelu je z panelů CLT, na stropy byly použity prvky LVL. Koupaliště pracuje s OSB deskami i LVL konstrukcí.

Proč pracujete se dřevem?

Se dřevem pracujeme nejen pro to, že je obnovitelnou surovinou, že je progresivní materiál, jehož vlastnosti lidé stále více a více zdokonalují, přičemž si ponechává své přírodní kvality, které napomáhají zlepšování životních podmínek, ale také pro to, že se do prostředí hradu Kokořín a lesů krásně hodí.

V dnešní době lze díky existenci moderních CLT a LVL panelů postavit celý dům o velkorysých rozponech i při minimálních tloušťkách konstrukcí.

Video

Údaje o soutěžícím

Petr Matyáš
Tomáš Jedlička
Jakub Šenk

Název školy

České vysoké učení technické v Praze

Název fakulty

Fakulta architektury

Studijní obor

Architektura a urbanismus

Ročník studia

3

Stupeň studia

bakalářský

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací